Таємниця старого фотоальбому

З сімейного фотоальбому Майко Лідії МикитівниФото 1945 року. Бомок Віктор Володимирович був призваний до лав радянської армії. Він служив там 7 років (1945-1952 роки)                                                                                                                                                                          

Фото 1935 року. Цвітлюк Галина з дівчинкою Фрідріх Вілею                                                               Фото 1943 року. Гуцал Володимир Микитович з українськими жінками біля німецького бараку. Неподалік бараку була пилорама, де Володимир Микитович працював вантажником.                                                                     

 

Фото 1940 року. Цвітлюк Галина з чоловіком, котрий загинув у 1942 році.  

 

    Фото 1946 року. Гуцал Григорій у лавах радянської армії .                            

                                                                                                                                               

 

Фото 1942 року. Гуцал Володимир Микитович одразу після присвоєння йому особистого номера на розпридільчому пункті у м.Вінсбург.                               
Фото 1943 року. Цвітлюк Михайло та Гуцал Володимир Микитович у німецькому м.Вінсбург.У 1942 році вони туди були вивезені  на  примусові роботи  


Фото 1953 року. Святкування закінчення збору врожаю яблук у радгоспі "Червоний партизан"

Фото 1956 року. Проводи до лав радянської армії Леська Серафима Олексійовича 


 


 З сімейного фотоальбому Терещук Наталії Іванівни


     Фото 1944 року. Горецький Іван Микитович - воїн радянської армії

 Фото 1944 року. Іван Микитович на лікуванні у Ленінграді після поранення , яке отримав 13.07.1944 року. Фото 1939 року. Мама Терещук Наталії Іванівни (Ніна Юхимівна) з подругою по навчанню у Городоцькому педагогічному училищі.

Фото 1949 року. Горецький Іван Микитович з дружиною Ніною Юхимівною та її мамою Дариною

Фото 1949 року. У 1927 році відбулась знаменна подія у Яромирці - у село прибув перший трактор. У повоєнному  1949 році він ще добре слугував яромирчанам. Першим трактористом у селі був Прозорський Дмитро Кирилович


Фото 1030 року. У колі дружної родини. Попри усю важкість життя, скрипаль Стойко Кузьма завжди  своєю грою підносив настрій, був душею родинних зустрічей.Фото 1969 року. Після довгої розлуки у село з Канади до рідні приїхала Станіслава Тихун (Владико). Зустріч відбулася у Болотюх Клавдії.


 Фото 1961 року. Вчителі Великояромирської школи були активними учасниками драматичного гуртка. З виставами вони виступали у всіх навколишніх селах, а найчастіше - у Лісогірці.
 Фото 1962 року. Біля приміщення старої школи. Завдяки ініціативі, наполегливості директора Горецького І.М. у 1964 році у селі "виросла" нова двоповерхова школа.


Фотокартки 1966 року . Фрагменти шкільних свят

 Фото 1959 року.  У цьому році в Києві відбувся з'їзд вчителів , на якому обговорювалось питання розвитку освіти. Враховуючи рекомендації делегатів з'їзду, 17 квітня 1959 року Верховна Рада УРСР прийняла закон "Про зміцнення зв'язку школи з життям і про дальший розвиток народної освіти в УРСР", відповідно до якого в республіці запроваджено загально-обов'язкове восьмирічне навчання. На з'їзді наш край представляв Горецький Іван Микитович.      З сімейного фотоальбому Бомка Петра Вікторовича


Фото 1973 року. У вільну хвилину  з родиною. Дембіцька (Росоленко) Людмила, Лесько Михайло, Лесько (Коробка) Лариса, Бомок Віктор коло загальної криниці на вулиці.


Фото 1961 року. Дружний колектив радгоспної садово - ягідної бригади з бригадиром Гуцал Валентиною Іванівною (злава)Фото 1960 року. Зліва - ветеран Вітчизняної війни Івасюк Федір Тимофійович. Він нагороджений найвищими солдатськими нагородами - трьома орденами Слави.


Фото 1958 року. Зліва - ветеран Вітчизнної війни Лисько Майя Іванівна
Фото 1965 року. У центрі - генерал Каліновський Г.Є.  Григорій Євстахович приймав активну участь у громадянській війні. Воював проти військ Денікіна та банд Петлюри. 

    У Параді Перемоги на Красній площі 1945 року брали участь 67 військових частин, що представляли 10 фронтів Червоної Армії. Загальна чисельність парадних розрахунків склала близько 40 тисяч чоловік особового складу.

 Першим площею пройшов звідний полк барабанщиків - суворовців, за ними йшли звідні полки фронтів ( в порядку їх розташування на театрі воєних дій до кінця війни - з півночі на південь). За дорученням командуючого Карельським фронтом маршала Радянського Союзу Кирила Афанасійовича Марецького яромирчанин Каліновський Григорій Євстахійович (1900 року народження) командував зведеним полком, який крокував першим.

      У 1967 році генерал приїхав в Яромирку до родичів в гості.


Фото 1013 року. Каліновський Юхим прослужив у царській армії 25 років.Фото 1929 року. Каліновський Андрій з мамою Килиною.


Фото 1914 року. Бомок Володимир Павлович на заробітках в Америці. (крайній зліва)
Фото 1922 року. Бомок Володимир Павлович з родиною (дружина Глікера позаду).


Фото 1910 року. Підкоць Андрій Андрійович під час служби у царській армії (справа)


Фото 1912 року. Зліва Бомок Глікера(23 роки) з братом Петром (21 рік) та подругою Феодорою. Знімок зроблено 27 червня у м.Кам'янець- Подільський в приватного фотографа Демченка. Це засвідчує зворотній бік фотосвітлини.
         З родинного архіву Коробки Лариси Михайлівни


Фото 1956 року. Лесько Михайло з дружиною Надією та братом Сирафимом.


   


       Фото 1957 року. Чоловіки з родини Леська Михайла полюбляли водити машини       Фото  1990 року. Рік цей для Михайла Олексійовича був  дуже вдалим - він власноруч змайстрував трактора.

        Фото 1956 року. Здавна в українських селах була хороша традиція :    допомагати один одному у будівництві житла. Допомога була безкоштов-ною. Господарі розраховувались лише могоричем. (На будівництві хати Михайла Леська)


     Фото 1956 року. Після толоки
Фото 1957 року . Нова хата Михайла та Надії Лесько 
    У травні 1962 року родина Михайла Леська святкувала народини старшої   доньки Ольги                          Фото 1967 року. Лесько Ольга з сестрою Ларисою            Яромирчани - прекрасні трудівники на колгоспних полях та радгоспних садах.


Фото 1974 року . Лесько Михайло Олексійович був майстром на всі руки. Він змайстрував  штучну ялинку з рухливими іграшками : зайчик грав на барабані, ведмедик плескав у долоні, слон кивав головою. Щоб привести звірят у рух, потрібно було у кишеню Діду Морозу 5 копійок.


             Фото 1979 року. Відпочинок  Михайла Олексійовича у санаторії                             у м.Новоросійськ


  Фото 1991 року . Проводи Леська Михайла Олексійовича на заслужений відпочинок. Все життя він сумлінно працював у радгоспі " Червоний партизан"

 


Фото 1989 року. Фрагменти першого свята села "Моє село - це частка України"
З сімейного фотоальбому Каліновської Ганни Дмитрівни
 Фото 1944 року. У 1943 році Ганна Дмитрівна була вивезена з багатьма яромирчанами на примусові роботи до Німеччини. Вона там працювала на заводі, який спеціалізувався на виготовленні дерев'яних бочок. На заводі працювали остарбайтери з Польщі, Італії. Ганна Дмитрівна у Німеччині перебувала до закінчення війни.
Фотокартки 1947 року. У колі дружної родини.Немає коментарів:

Дописати коментар